Докторська програма з франкофонії та різноманітності

Загальні відомості

Детальніше про цю програму на сайті школи

Опис програми

Це міждисциплінарна програма на чотири роки, організована навколо літератур і культур франкомовного світу, включаючи Францію. Ми запрошуємо кандидатів, які мають традиційний ступінь магістра французьких студій, а також кандидатів, курс яких був менш типовим, за умови, що їхній файл відповідає вимогам Школи аспірантури (SGS). Мета програми - допомогти студентам отримати всебічне бачення франкофонського світу через час, простір та різні соціокультурні дискурси та практики. Програма також прагне сприяти їх професійній інтеграції у все більш глобалізований світ. За допомогою комітету з дисертації успішні кандидати матимуть можливість створити власну академічну освіту.

Однією з важливих особливостей програми є можливість перебування до одного року у франкофонській країні або регіоні (в Європі, Канаді, США, Африці, Азії або на Карибському басейні). Мета цього наукового перебування, яке можна здійснити на третьому курсі, - просунути свої дослідження, збагатити свій професійний та особистий досвід та дослідити різноманітність франкомовного світу. Готуючи студентів до університетської кар’єри, ми визнаємо, що в двадцять першому столітті це вже не єдиний відділ для докторантури з французької мови. Інші галузі професійної діяльності, такі як міжнародні відносини, засоби масової інформації, людські ресурси, громадські організації, бізнес, дипломатія, навколишнє середовище чи мистецтво, шукають висококваліфікованих франкофонців. Програмою з міждисциплінарності та різноманітності, ми хочемо допомогти аспірантам вписатись у професію за власним вибором.

Сфери дослідження та дослідження

Докторська програма "Франкофонія та різноманітність" включає наступні напрями:

 1. Франкофонні теорії, мови та літератури * XX та XXI століття
 2. Колоніальний та постколоніальний контексти франкофонного світу
 3. Виступи та уявлення Ансієна Регіме та ХІХ ст

* NB: Ця назва включає Францію та інші франкомовні країни та регіони.

Вступ до програми

Докторська програма зазвичай триває чотири роки.

Вимоги:

 • ступінь магістра французької або франкофонної літератури чи культури (ступінь магістра в іншій програмі, яка вважається рівнозначною, також може бути визнана за консультацією з SGS)
 • в середньому не менше B в магістерській програмі

Додаток складається з таких документів:

 • лист-заявку з навчальним планом французькою мовою
 • офіційна стенограма будь-якого навчального закладу після середньої школи
 • два рекомендаційні листи від наукових шкіл

Вимоги до програми

Курси

Усі докторанти повинні пройти шість курсів з трьох підрозділів у перший рік програми. Французький курс 705 «Вступ до літературно-критичної теорії» є обов’язковим. Кандидати, які вже пройшли подібний курс під час магістерського навчання, можуть подати заявку на переказ кредиту, подавши тижневу програму цього курсу та список читання до Комітету з випускників. Якщо кредит буде наданий, вони замінять шостий обов'язковий курс одним із наступних варіантів:

 • ще один курс, запропонований кафедрою
 • Англійська 730 - Направлені читання
 • курс, запропонований іншим відділом, якщо це стосується області дослідження студентів

Колишні магістри Макмастера, які продовжують докторську ступінь, дотримуватимуться тієї ж процедури.

З переліком курсів можна ознайомитись у наступному розділі каталогу SGS: Факультет гуманітарних наук - Курси англійської - Французька . Зауважте, що не всі перелічені семінари пропонуються щороку.

Дві додаткові необхідні курси пропонуються SGS: SGS 101 Академічна дослідницька доброчесність та SGS 201 Закон про доступність для онтаріанців з інвалідністю (AODA). Цю вимогу необхідно виконати протягом першого місяця навчання, тобто до кінця вересня.

Підсумкові іспити

Кандидати доктора обирають дві сфери концентрації. Перший - літературний. Студенти повинні продемонструвати глибоке знання первинних джерел, методів аналізу та критичних питань, що мають значення для даної галузі. Друга експертиза є теоретичною або міждисциплінарною. У étudiant.es повинен продемонструвати свої знання, або (а) теоретичні основи (постколоніалізм, гендерні дослідження або соціально-гендерна теорія дивака, психоаналітична критика, нарратологія, семіотика, теорію прийому і т.д.), або (б ) міждисциплінарні зв’язки між літературою та іншими сферами, що стосуються досліджуваних досліджень (філософія, медицина, кіно, мистецтво, матеріальна культура тощо). Студенти денної форми навчання повинні складати ці іспити протягом перших 20 місяців своєї докторської програми. Замість дисертації студенти можуть написати оригінальну статтю, яку необхідно подати до визнаного журналу, забезпечивши експертну перевірку статті. Мінімальна довжина статті - 7000 слів.

Дисертаційна пропозиція

Студенти готують дисертаційний проект на 25 сторінках, порадившись зі своїм директором з досліджень. Потім цей проект оцінюється комісітом з дисертації. Усний захист проекту, проведений перед цим комітетом, повинен відбутися протягом перших 24 місяців програми, перш ніж кандидати пройдуть незалежне дослідження та написання своєї дипломної роботи.

Вимога третьої мови

До закінчення програми кандидати повинні пройти тест на пасивне розуміння мовою, відмінною від англійської та французької. Вибір мови здійснюється кандидатами за погодженням з їх комітетом. Іспит складається з перекладу на французьку чи англійську мови тексту приблизно однієї сторінки. З погодження Комітету з випускників кафедри французької мови цей іспит може бути замінений на:

 • мовний курс з шести бакалавратів, проміжних чи вищих навчальних закладів з кінцевою оцінкою не менше B
 • EDU 750/751 Принципи та практики викладання Інституту МакФерсона для лідерства, інновацій та досконалості в навчанні та навчанні. Опис цього курсу можна знайти в наступному розділі каталогу SGS: Факультет гуманітарних наук - Курси англійської - Французька .
 • три-одиничний курс докторського рівня з іншої відповідної дисципліни, що стосується дослідження кандидатів
Віхи

Під час навчання докторанти повинні брати участь щонайменше у чотирьох професіоналізаційних заходах (основні етапи). Ці заходи покликані сприяти набуттю передавальних навичок на різних робочих місцях.

Докторська дисертація

Під час третього та четвертого курсу програми кандидати пишуть наукову дисертацію приблизно на 250 сторінках (включаючи конспекти та бібліографію), і вони підтримують її усному іспиті. Зазвичай це робиться французькою мовою.

Етапи програми

Перший рік
 • Пройдіть 6 курсів з трьох підрозділів за перші 12 місяців програми
 • Успішно пройти практикум методів дослідження
 • Виберіть директора дисертації (наприкінці першого року)
 • Визначте дві сфери уваги за допомогою консультаційних членів комітету
 • Повернутися щорічну доповідь про хід роботи (до 12 місяців)
Другий рік
 • Успішне складання іспитів за перші 20 місяців програми. Підтримуйте 25-ти сторінковий дисертаційний проект до кінця перших 24 місяців.
 • Повернутися щорічну доповідь про хід роботи (до 24 - го місяця)
Третій рік
 • Подайте чернетки розділів дипломної роботи.
 • Можливість вчитися, проводити дослідження або стажуватися у франкомовної країні.
 • Повернутися щорічну доповідь про хід роботи (до 36 - й місяць)
Четвертий рік

Подати остаточну копію дипломної роботи; підтримка; подати остаточну цифрову копію дипломної роботи в MacSphere.

Останнє оновлення Бер 2020

Про навчальний заклад

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd ... Детальніше

McMaster University is located in the city of Hamilton, in the province of Ontario, Canada. We are one of the top 75 universities in the world (Times Higher Education World Rankings 2019), ranked 2nd in the world for global impact (Times Higher Education Impact ranking, based on the Sustainable Development Goals (SDGs) adopted by the United Nations), and we are the #1 research intensive university in Canada. McMaster is known for our teaching model: a student-centered, problem-based, interdisciplinary approach to learning, a model that has been adopted world-wide. Згорнути