Кандидат міжнародних відносин

Загальні відомості

Опис програми

Випускники нашої докторської програми з міжнародних відносин добре оснащені, щоб знайти роботу висококваліфікованих фахівців в наукових колах (тобто в наукових дослідженнях), аналітичних відділах та університетах. Їхня кваліфікація дозволяє їм застосовувати свої навички на керівних посадах у державних установах, адміністративному апараті міжнародних організацій, міжнародних НУО та цілому спектрі інститутів приватного сектору. Знання та навички, які наші випускники набувають при аналізі міжнародної політики, міжнародних економічних відносин, європейської інтеграції та міжнародного права, спираються на знайомство з відповідними теоретичними концепціями та методологіями.


Опис критеріїв верифікації та оцінки

Процедура прийому слідує за правилами вивчення та іспиту Карлового університету та вимогами до вступу, опублікованими в SIS.

Процедура прийому розпочалася на основі дослідницької пропозиції для кандидата наук. дисертації. Заявники зобов'язані надіслати пропозицію до 17 травня 2019 р. У паперовому екземплярі до Центру Ph.D. Навчається в Інституті політичних досліджень факультету соціальних наук Карлового університету, а також в електронній версії на phd.mv@seznam.cz і cds-ips@fsv.cuni.cz.

Центр доктора філософії Дослідження, Інститут політичних досліджень
Карлів університет, факультет соціальних наук
U Krize 8
158 00 Прага
Чеська Республіка


Пропозиція повинна охоплювати:

  • чітке визначення та обґрунтування теми;
  • огляд літератури та сучасного стану техніки у сфері проекту;
  • цілі проекту;
  • прийнята методологія;
  • список посилань.

Більш детальну інформацію про вимоги до стандартів соціологічних досліджень, оригінальності та умов реалізації див.

Кандидати на докторантуру в галузі міжнародних відносин можуть обрати тему дисертації зі списку пріоритетних тем, наданих Департаментом міжнародних відносин (IR) і кафедрою досліджень безпеки для даного навчального року (ці теми публікуються на Веб-сторінка Департаменту ІР не пізніше кінця січня 2019 р.).

Кандидатам настійно рекомендується проконсультуватися з потенційним керівником щодо пропозиції щодо дослідження до його подання.

Процедура прийому проходить у два тури. У першому турі приймальний комітет оцінює наукову пропозицію на підставі її академічної цінності та її сумісності з пріоритетними темами, запропонованими Департаментами, та встановлює необхідний поріг у балах за перехід до другого туру. Поріг визначатиметься на основі кількості заявників, якості їхніх проектів, представлення пріоритетних тем серед заявників та розподілу серед запропонованих керівників. Заявники, які пройшли поріг, запрошуються на другий тур, який приймає форму співбесіди.


Інтерв'ю має на меті оцінити:

  • цілі дослідницького проекту;
  • теоретико-методологічні засади запропонованого проекту;
  • здійсненність плану досліджень, його межі.

Інтерв'ю оцінюється також у балах, і заявник може отримати до 40 балів. У другому турі 10 балів зарезервовано за можливий бонус за публікації (статті, есе), пов'язані з темою дисертаційного проекту.

Заявник може отримати до 80 балів.


Критерії остаточної оцінки:

  • Кандидат повинен бути випускником магістратури, переважно в галузі соціальних та гуманітарних наук.
  • Кінцевий ліміт прийому заявників встановлюється деканом факультету соціальних наук Карлового університету з урахуванням кількості заявників та можливостей факультету.

Див. Також статтю IV, пункт 4 Умови провадження вступу.


Умови прийому

Вступ до докторантури обумовлений успішним завершенням програми навчання магістра.

Метод перевірки:


Перспективи кар'єри

Випускники докторської програми міжнародних відносин добре підготовлені, щоб знайти роботу висококваліфікованих фахівців в наукових колах, тобто в науково-дослідних установах, університетах, а також мозкових центрах. Їхня кваліфікація дозволяє їм застосовувати свої навички на керівних посадах у державних установах, адміністрації міжнародних організацій, міжнародних неурядових організацій та цілого спектру інституцій приватного сектору.

Останнє оновлення Бер 2020

Про навчальний заклад

The Faculty of Social Sciences (FSV UK) is a part of one of the oldest universities in the world which was founded in 1348 by Holy Roman Emperor Charles IV. Shortly after the establishment in 1990, F ... Детальніше

The Faculty of Social Sciences (FSV UK) is a part of one of the oldest universities in the world which was founded in 1348 by Holy Roman Emperor Charles IV. Shortly after the establishment in 1990, FSV UK became a regional centre of teaching and research in economics, sociology, political science, international relations, area studies, media studies and journalism. Згорнути