Кандидат політичних наук

Загальні відомості

Опис програми

Навчальна програма призначена насамперед для випускників, які мають ступінь магістра політичних наук або будь-якої іншої галузі суспільних наук, які мають намір поглибити свої знання в галузі політичних наук, зосередившись на питанні демократичних і недемократичних форм правління (зміни в політичних системах, з особливим акцентом на тенденції розвитку, пов'язані з модернізацією та демократизацією, інші питання порівняльного аналізу, включаючи національні та регіональні ідентичності, або аналіз окремих елементів політичних систем).


Опис критеріїв верифікації та оцінки

Докторська програма керується Правилами організації навчання на факультеті суспільних наук при Карловому університеті та вищими юридичними стандартами Карлового університету.

Вступні іспити:

 1. Щоб мати право подати заяву на отримання доктора філософії програма, кандидат повинен мати вищу освіту у формі магістра з політології або соціальних наук (соціологія, історія). Студенти, які отримали ступінь магістра за кордоном, повинні подати офіційний документ, що підтверджує, що їх ступінь визнається Міністерством освіти Чехії (до реєстрації на чеську університетську програму).

 2. Пропозиція дисертації подається заявником в електронному вигляді на cds-ips@fsv.cuni.cz та у друкованому вигляді до Центру докторантури (U Kříže 8, 158 00 Praha 5 - Jinonice) не пізніше 31 травня 2019 року. пропозиція дисертації в діапазоні 6-7 сторінок (1800 знаків на сторінці, включаючи пробіли) повинна містити наступні частини: короткий вступ до теми, визначення теми, цілі та гіпотеза роботи, методологічна основа, передбачувана структура, стан огляду мистецтва та літератури.

 3. Вступний іспит складається з обговорення (інтерв'ю) на пропозицію дисертації.
  Вступна комісія оцінює:
  • якість пропозиції дисертації та здатність заявника захистити обрану тему та поставити її в більш широкий контекст дослідження (актуальність запропонованої теми дисертації в контексті сучасного чеського, відповідно міжнародного дослідження, пропозиція повинна продемонструвати власний внесок заявника до запропонованої теми).
  • кандидат повинен продемонструвати, що тема проекту ще не виконана і що робота над даною темою є корисною для поточного стану досліджень (приведення нових емпіричних і теоретичних знань або використання оригінальних методологічних процедур тощо). Комітет також враховує орієнтацію заявника у сфері спеціалізації або попередніх публікацій.


  Вирішальними критеріями оцінки заявника є:

  • якість пропозиції дисертації, яким має бути кандидат, здатний захистити концепцію, теоретичну та методологічну основу в інтерв'ю прийому.
  • мотивацію для навчання на основі переліку прочитаних літературних джерел (не менше 30 найменувань наукових статей або книг, які кандидат повинен представити на усній частині вступного іспиту). Приймальна комісія досі враховуватиме загальний професійний профіль заявника та його / її можливі публікації та викладацьку діяльність.


  При вступному іспиті кандидат може отримати максимум 60 балів.
  Максимальна кількість балів:

  • до 40 балів за першу частину інтерв'ю, тобто обговорення пропозиції дисертації,
  • до 20 балів за другу частину, тобто орієнтацію в області на підставі представленого списку вивченої літератури.
   Коли всі кандидати закінчують вступні іспити (тобто інтерв'ю), приймальний комітет готує протокол. Вона включає оцінку кандидатів та їх рейтинг за кількістю набраних балів.
 4. Максимальний бал за вступний іспит - 60 балів. Кінцевий ліміт прийому заявників встановлюється деканом факультету соціальних наук Карлового університету з урахуванням кількості заявників та можливостей факультету.


Умови прийому

Вступ до навчання в бакалавраті обумовлений завершеною середньою освітою, підтвердженою сертифікатом про закінчення школи.

Метод перевірки:


Перспективи кар'єри

Випускники програми є високоосвіченими фахівцями в галузі порівняльної політики, як теоретично, так і методологічно. У своїх дослідженнях вони вміють пов'язувати методологічні підходи, що використовуються при вивченні теорії демократії, та історію політичної думки. Випускники використовують методологічні підходи, що використовуються в галузі наукових інтересів, в першу чергу для аналізу демократії, питань легітимності та законності, децентралізації та врегулювання конфліктів у європейському та глобальному контекстах.

Останнє оновлення Бер 2020

Про навчальний заклад

The Faculty of Social Sciences (FSV UK) is a part of one of the oldest universities in the world which was founded in 1348 by Holy Roman Emperor Charles IV. Shortly after the establishment in 1990, F ... Детальніше

The Faculty of Social Sciences (FSV UK) is a part of one of the oldest universities in the world which was founded in 1348 by Holy Roman Emperor Charles IV. Shortly after the establishment in 1990, FSV UK became a regional centre of teaching and research in economics, sociology, political science, international relations, area studies, media studies and journalism. Згорнути