Кандидат соціальних екологій

Загальні відомості

Опис програми

В даний час існує консенсус, що просто повного розуміння природної системи планети не вистачає. Необхідно розуміти складні взаємодії між соціально-економічною системою і життєво важливими планетарними системами, які забезпечують суспільство екосистемою і природними послугами. Докторська програма «Соціальна екологія» сприяє розвитку екологічних підходів, характерних для їх міждисциплінарного характеру. Метою програми є просування знань, які повинні сприяти створенню теоретичної бази в рамках стратегії сталого економічного, соціального та культурного розвитку, особливо з екологічної точки зору.

Для програми визначено такі наукові напрямки:

 • Соціально-економічний обмін речовин.
 • Природні послуги.
 • Відносини між здоров'ям і навколишнім середовищем.
 • Застосування соціологічних та економічних підходів, спрямованих на вирішення екологічних проблем та сталого розвитку.
 • Теми досліджень з застосуванням екологічної економіки.
 • Соціально актуальні питання державної політики сталого розвитку.
 • Правові аспекти відносин до навколишнього середовища.
 • Екологічно натхненні теми з точки зору філософії, антропології та історії.
 • Показники взаємозв'язку навколишнього середовища та діяльності людини.
 • Освіта для сталого розвитку.

Студенти можуть придумати власні ідеї для тем для Ph.D. дисертацію або використовувати теми, які надаються керівниками. Список запропонованих тем для докторських дисертацій доступний на нашій веб-сторінці (https://www.czp.cuni.cz/czp/index.php/en/teaching/env-studies-doctoral-program). Мета доктора філософії Соціальна екологія полягає в тому, щоб забезпечити, як у вищезгаданих областях, концепцію сталого розвитку за підтримки науково-дослідних досліджень. Важливим аспектом програми є міждисциплінарний характер заявлених дослідницьких областей і синергія між ними. Хоча це і не є головною метою курсу, ми сподіваємося, що результати досліджень стануть важливим джерелом науково обґрунтованої інформації для об'єктивного, відповідного та кваліфікованого прийняття рішень щодо екологічних аспектів економічного та соціального розвитку Чехії.


Опис критеріїв верифікації та оцінки

Вступний іспит включає:

 • Дебати щодо запропонованої теми для дипломної роботи. Проект повинен бути підготовлений разом з викладачем та містити пропозицію викладача (назви), обраного зі списку викладачів, затверджених Програмною радою (дисертаційний проект - максимум 12 балів).
 • Експертиза знань про необхідні основи природничих наук, необхідних для вивчення навколишнього середовища та вивчення знань у соціальних науках, включаючи економіку (максимум 4 бали).
 • Екзамен з англійської мови (максимум 4 бали).


На приймальному іспиті заявники подадуть свої пропозиції до докторської підготовки, зосереджуючись переважно на: а) поточному стані знань з даного питання, б) формулюванні дослідницького питання / с або гіпотезах, в) методах дослідження, г) графіку досліджень д) можливості публікації. Пропозиція може бути доопрацьована / опрацьована у порівнянні з версією, включеною до поданої заявки, бажано у співпраці з потенційним керівником, який підтверджує свою згоду з навчанням заявника, підписуючи документ, доступний для завантаження тут www.czp. cuni.cz (Навчально-дослідницька робота - Докторська програма докторантури - Процедура прийому).


Для вступу до процесу прийому, заповнена заявка на докторантуру повинна включати наступні додатки:

 • Коротка професійна біографія.
 • Пропозиція кандидата наук. Тема дисертації (опис теми дисертації, цілі, методи, перелік найбільш актуальних джерел, графік досліджень, роз'яснення відношення проекту до теми екологічних досліджень). Очікується, що студент заздалегідь обговорить тему дисертації з керівником, щоб тема відповідала науково-дослідній програмі навчального закладу.
 • Інші документи, які заслуговують на увагу (наприклад, огляд публікацій заявника на сьогоднішній день, підтвердження наукової практики вдома або за кордоном, підтвердження повноважень англійської мови тощо).


Умови прийому

Вступ до докторантури обумовлений успішним завершенням програми навчання магістра.

Метод перевірки:


Випускник профілю

Використовуючи визнані наукові методи, докторант з соціальної екології навчається збору достовірних знань про складні взаємодії між суспільством (діяльністю людини) та навколишнім середовищем. Ці навички ґрунтуються на результатах, викладених у контексті через міждисциплінарне дослідження та досвід досліджень.

Випускник кваліфікований для наукової роботи та різних керівних посад на найвищому рівні. Він здатний до критичного аналізу, оцінки та синтезу нових і складних ідей. У управлінській практиці, державному управлінні або в цивільному секторі він може використовувати останні знання, отримані в результаті дослідження. Він застосовує його до розв'язання реальних проблем, а також до розв'язання нових проблем і проблем, що характеризують період антропоцену.


Перспективи кар'єри

Студенти програми будуть знати принципи і методи наукової роботи. Завдяки навчанню методології дослідження, принаймні, з двох предметів, вони здатні набагато краще зрозуміти міждисциплінарні проблеми і краще підготовлені для їх вирішення, які ми вважаємо важливою доданою цінністю програми соціальної екології. Спектр знань студентів визначається міждисциплінарним характером їх навчання, який зосереджується на екологічних питаннях, а також питаннях динаміки відносин між суспільством і природними системами. Основу цієї спеціалізації визначають їх попередні дослідження. Ця спеціалізація розвивається в рамках докторантури таким чином, що студенти з часом отримують глибокі знання теоретичних основ наукових областей, які вони застосовують, при написанні своїх докторських дисертацій. Вони знають широкий контекст екологічних питань, в яких дисертація зосереджена на глибокому розумінні методології всіх наукових областей, які вони застосовують під час роботи над своїми дисертаціями. Знання, набуті студентами, вважаються важливою передумовою для міждисциплінарного діалогу та дослідження.

Випускники будуть кваліфіковані на посади в академічних установах тут і за кордоном. Більше того, вони зможуть займати посади вчених в установах, які повністю орієнтовані на дослідження і розробки в широкій сфері предметів, пов'язаних з навколишнім середовищем і сталим розвитком, наприклад, в різних інститутах Чеської академії наук. Прикладами можливих напрямків досліджень є економіка навколишнього середовища, соціологія навколишнього середовища, дослідження та використання показників стійкості тощо. Крім того, випускники можуть шукати роботу в наукових установах за кордоном. Надзвичайно важливим результатом є здатність випускників займати керівні посади в державному управлінні, сфері бізнесу та НУО, де їх робота матиме вплив на навколишнє середовище. Що стосується державного сектору, це включає посади в центральних адміністративних органах, особливо міністерствах та їх консультативних експертних або виконавчих органах; посади в державному управлінні на регіональному або нижчому рівні. Робочі місця також можуть бути знайдені в адміністративних органах Європейської Комісії, Організації Об'єднаних Націй, ОЕСР та інших багатосторонніх міжнародних організаціях. У діловому секторі випускники можуть знайти роботу в компаніях, бізнес яких безпосередньо впливає на навколишнє середовище. Вони також можуть знайти можливості в компаніях і організаціях, що надають експертні послуги, безпосередньо зосереджені на навколишньому середовищі, такі як планування землі, планування територіальної системи екологічної стабільності, ОВНС, СЕО, а також нещодавно Оцінка впливу на сталий розвиток. Якщо зацікавлені, випускники зможуть взяти на роботу в засобах масової інформації, де вони зможуть грамотно оцінити та представити інформацію про сталий розвиток та навколишнє середовище.

Останнє оновлення Бер 2020

Про навчальний заклад

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers uniqu ... Детальніше

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers unique study programs and opportunities. Згорнути