Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology

Введення

Прочитайте офіційний опис

Факультет
Вивчення
Дослідження
Міжнародна діяльність
Викладання архітектури в СТУ розпочалося в 1946 році на кафедрі архітектури та будівництва. У 1976 році почав функціонувати незалежний архітектурний факультет.

В нашому університеті навчаються на всіх етапах і формах навчання близько 17 000 місцевих та іноземних студентів у коледжах та інститутах, що знаходяться у Братиславі та Трнаві.


STU - це університет, орієнтований на дослідження. За час свого існування він суттєво сприяв розробці, розповсюдженню та використанню наукових знань.


Міжнародне співробітництво є важливою сферою, заснованою на інтерактивному контакті з освітніми, а також науково-дослідними установами країн усього світу. Він орієнтований на спільні проекти в рамках ЄС.

Викладання архітектури в Університеті розпочалося в 1946 році, завдяки чому архітектурний факультет (ФА) став найновішим доповненням до факультету Словацького технологічного університету (СТУ). У той час кафедра архітектури та будівельної інженерії була створена як частина Інженерно-будівельної галузі Словацької політехніки (SVŠT), яка сьогодні називається будівельним факультетом. У наступні сімдесят років факультет перетворився на життєво важливий та конкурентоспроможний заклад і щороку обслуговує понад 1000 студентів. Незважаючи на те, що навчальні програми з дизайну перебувають під його дахом вже більше 25 років, у 2020 році Дизайн також дістав офіційну назву навчального закладу. Архітектурний факультет було перейменовано, і станом на вересень 2020 року Факультет архітектури та дизайну почав писати свою нову спільну історію.

На сьогодні факультет архітектури та дизайну СТУ є найбільшим навчальним закладом для архітекторів та дизайнерів у Словацькій Республіці. Професорсько-викладацький склад відображає університетські принципи та встановлює умови для професійної діяльності в країні проживання та в рамках ЄС. У цьому відношенні існує чітка орієнтація на підготовку архітекторів, містобудівників та дизайнерів у творчих рамках. Сучасна дворічна система навчання фокусується на готовності випускника. Підкреслюється обізнаність у предметах мистецтва та теорії, а також у різноманітних технічних та дизайнерських предметах - від містобудування до дизайну інтер'єру.

Факультет архітектури та дизайну розташований у будівлі, спроектованій Емілем Беллушем, найважливішим словацьким архітектором у 20 столітті та засновником школи, котрою названа зала "Аула професора Беллуша" (що мешкає в коледжі). На додаток до таких лекційних аудиторій, студій, комп'ютерних засобів та бібліотеки факультету, що зберігає значні професійні книги та журнали (багато з яких визнані на міжнародному рівні), можуть бути використані для розвитку творчих здібностей та професійних навичок.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

Центри підтримки

Сервісні центри, що підтримують діяльність факультету:

Бібліотека

Бібліотека факультету архітектури та дизайну Словацького технологічного університету в Братиславі ( FAD STU ) - це академічна бібліотека з вузькоспеціалізованими фондами, що містять вітчизняну та зарубіжну літературу (книги, сценарії, періодичні видання, словники, дисертації тощо). Бібліотека пропонує своїм користувачам багато переваг - безкоштовний доступ до всіх фондів бібліотеки (включаючи доступ до міжнародних онлайнових повнотекстових баз даних або електронних версій професійних журналів), доступ до найновішої літератури, придбаної за темами навчальних програм на факультеті сучасні бібліотечно-інформаційні служби (онлайновий каталог бібліотек, машини для самоконтролю та копіювання та сканування, безкоштовний доступ до Wi-Fi), зручна робоча зона.

CEDA (Дизайн для всіх)

Центр дизайну для всіх був створений на факультеті архітектури та дизайну Словацького технологічного університету в Братиславі в червні 2007 року. Його місія полягає у створенні цілісного вбудованого середовища, яким можуть користуватися всі люди, незалежно від їх віку, розмір або здатність.

CEDA присвячений принципу універсального дизайну, що дозволяє людям у Словаччині інтегруватись у суспільство, яке враховує людські відмінності та якнайкраще взаємодіяти зі своїм оточенням.

Тіло свідоме лабораторії

BCD Lab - це дослідницький та освітній центр, що спеціалізується на проектуванні свідомого тіла, базується на факультеті архітектури та дизайну СТУ в Братиславі. Він забезпечує спеціалізоване навчання та дослідження у галузі дизайну та архітектури. Цей дослідницький центр об'єднує архітекторів, дизайнерів, викладачів, студентів, дослідників та практиків з різних галузей - дизайну інтер'єру, архітектури, ергономіки, нейроергономіки, соціальних наук та медицини.

BCD Lab - це мультидисциплінарна дослідницька група, орієнтована на свідомий дизайн тіла - взаємозв’язок між людиною та навколишнім середовищем. Нашими членами є експерти в галузі дизайну, архітектури, ергономіки, нейроергономіки, соціальних наук та медицини. 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

Центр сталої та ефективної архітектури - "Архітектура 2020"

Центр сталої та ефективної архітектури - "Архітектура 2020" (далі A2k20) - це дослідження та підготовка кадрів на факультеті архітектури та дизайну СТУ. Це спеціалізований факультет факультету, який проводить дослідницьку та навчальну діяльність у галузі архітектурного проектування, що відповідає критеріям Директиви про енергетичні характеристики будівель 2010/31 / ЄС для нових споруд після 2020 року, з акцентом на стійкість та повагу до середовище.

A2k20 з'єднує дослідників різних інститутів (а згодом і інших факультетів та установ) у співпраці з iEPD (Інститут пасивних будинків), SKGBC (Словацька рада зеленого будівництва), ArTUR (Архітектура сталого розвитку) та іншими професійними організаціями.

Навчально-дослідний центр у Банській Штявниці

Факультет архітектури та дизайну пропонує також можливості цілеспрямованої роботи у своєму спеціалізованому освітньому та дослідницькому центрі в самому центрі міста Культурної спадщини ЮНЕСКО Банської Штявниці. В автентичному історичному будинку (фактично відреставрованому студентами) факультет може розмістити до 30 студентів та 10 співробітників під час семінарів або спеціалізованих курсів протягом року. 133910_21.jpg

Модельна імітаційна лабораторія

Лабораторний центр моделювання моделей факультету архітектури та дизайну СТУ в Попраді проводить діяльність, спрямовану на САПР та регіональні проблеми.

Розташування

Братислава

Address
Námestie slobody 19
81245 Братислава, Братиславська область, Словаччина

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія