Charles University Faculty of Arts

Введення

Прочитайте офіційний опис

"З самого початку моїх досліджень, я зробив це мій принцип, згідно з яким щоразу, коли я знаходжу більше правильну думку, я відразу ж відмовитися від моєї власної, менш правильну думку і радісно прийняти думку, що більш виправдано, знаючи, що всі ми знаємо, це просто нескінченно мала фрагмент того, що ми не знаємо ". Ян Гус, філософ і реформатор церкви, випускник факультету мистецтв Факультет мистецтв в Карловому університеті в даний час є одним з найбільших і найбільш важливих наукових і навчальних закладів в області мистецтва і гуманітарних наук в Центральній Європі. Факультет був заснований в 1348 році чеським королем, а пізніше імператора Священної Римської імперії Карла IV, який встановив його в якості одного з чотирьох факультетів Празького університету, пізніше названий в його честь Карлова університету - найстаріший університет в Центральній Європі на схід від Франції і на північ від Альпи. З тих пір він був інтелектуальним центром Чехії: випускники факультету, їх вчинки і ідеї, які були формуванні чеського суспільства і культури та у вирішальні моменти чеської історії, факультет мистецтв завжди була на саме серце подій.

З близько 1000 співробітників, більше 9000 студентів і зростаючого міжнародного студентського населення майже 1000 студентів з усього світу, факультет мистецтв є динамічною і різноманітною академічне середовище. Завдяки гнучкій системі більш ніж 700 можливих комбінацій подвійних з урахуванням ступеня, бакалавра і магістра дозволяє студентам зосередитися на двох суб'єктів в тій же мірі, що підвищує їх здатність до адаптації і надає їм більше можливостей для їх майбутньої кар'єри. Рівень прийому становить всього 27%, що є необхідною умовою для більш індивідуального підходу, необхідно, якщо гуманітарні науки повинні викладатися і вивчатися серйозно.

Студенти і дослідники прийшли на факультет мистецтв, щоб працювати в більш ніж сімдесяти предметів - більше число, ніж більшість подібних установ в світі не може запропонувати. Карлів університет у якості таких входить в число 2% університетів світу і самого факультету входить в число перших 200 університетів світу в ряді disciplines.The факультету привертає найталановитіших студентів з Чехії, а число заявок на BA, MA і PhD програми становить 10000 щороку.

Дивно широке коло дисциплін на факультеті мистецтв включає в себе філософію і релігієзнавство; історія і археологія; психологія; соціології та політології; театру, кіно і музичні дослідження і ряд філологічні програм, які поєднують в собі суворе вивчення даної мови і курсів в асоційоване літературному, історичному та культурному тлі. Факультет пропонує курси в більш ніж ста мовами, мертвих і живих, таких як албанський, аккадського, арабська, вірменська, авестийська, Азербайджану, баскська, бенгалі, болгарська, чеська (також спеціальні градусів для іноземців і для людей з обмеженими можливостями), каталанська, церковнослов'янський, китайська, хорватська, датська, голландська, англійська, Eblaite, давньоєгипетський, фінська, французька, німецька, готичні, грецький (древній і сучасний), іврит (Старий Завіт і сучасний), хінді, хеттеянин, угорська, ірландська, ісландський , італійська, японська, корейська, латинську, литовська, латиська, лужицька лужицький, македонський, монгольський, норвезький, древнескандинавского, Старий ірландський, перський, польську, португальську, румунську, російську, санскрит, словацька, словенська, сербська, іспанська, шведська, тамільська, тохарский, тибетський, турецька, Угаритська, український, ідиш і в'єтнамський.

Дослідження вихід факультету, який вимірюється в ряді монографій і статей, більше, ніж у будь-якого іншого закладу в галузі гуманітарних наук в Чехії - яка відображає і якість досліджень і рівень навчання. Щорічно на факультеті проводиться ряд міжнародних конференцій і заходів загальної культурної значущості - виставок, концертів, лекцій, публічних дебатів. За останні кілька років, факультет мистецтв видавництва заробив престижні нагороди і в даний час конкурує з найбільшими науковими видавництвами в країні.

Ви знали, що…

... Департамент єгипетських досліджень працює в Єгипті протягом останніх п'ятдесяти років і зробив значні відкриття? Їх відкриття гробниці невідомої єгипетської цариці в Абусире восени 2014 був визнаний одним з 10 найбільших археологічних знахідок в 2014 році.

... У 2014 році професор Томаш Халік був удостоєний престижної премії Темплтона, дається людям, які "внесли винятковий внесок у духовний вимір підтверджуючи життєвий"?

... Професор Мартін Hilský перевів повне зібрання творів Вільяма Шекспіра на чеську мову?

історія

The Факультет мистецтв був заснований як один з чотирьох оригінальних факультетів Карлова університету - найстаріший вуз в Центральній Європі - з питання Статуту Фонду 7-го квітня 1348. Карл IV, в гонитві за своєю державної і династичної політики, прагнули встановити Чеського королівства в центрі Священної Римської імперії. Його план полягав у тому, щоб сконцентрувати вчених з дому і за кордоном в Празі, який став його житлової місто, і тим самим зміцнити базу своєї влади. В попередньо гуситськими раз, дві третини всіх студентів університету були студенти мистецького факультету, де вони придбали знання, необхідні, щоб мати можливість вчитися в трьох інших факультетів (богослов'я, медицина, право). Одна з привілеїв, якими користуються факультету був право радитися кандидатських і докторських ступенів, які озаглавлені їх носіїв, щоб викладати в будь-якому європейському університеті.

Протягом двох століть після гуситських воєн, факультет вільних мистецтв був серцем всього університету. Починаючи з сімнадцятого століття його називали на філософський факультет. З самого початку і до середини дев'ятнадцятого століття, він служив в якості викладачів, чия програма була розроблена для забезпечення підготовки вищої освіти для майбутніх студентів інших факультетів. З вісімнадцятого століття і далі, кількість навчальних дисциплін почали зростати: крім філософії, можна було вивчати естетика, математика, астрономія, природничі науки, техніки, економіки, освіти та історії. У дев'ятнадцятому столітті, крім сходознавства, археології та релігієзнавства, значущі події відбулися в галузі філології та ступенів в чеському, італійському, французькому, англійському і івриті були введені. Після реформ 1849-1850, факультет був звільнений зі своєї функції пропедевтичної і придбала рівні з іншими здібностями. У 1897 році жінкам було дозволено навчатися на філософському факультеті.

Факультет зберіг своє значення в чеських землях навіть після поділу Празького університету в чеській частині і німецької частини в 1882 році. Під час так званої Першої Чехословацької республіки (1918-1938), життя університету була сформована особливо відділення факультету природничих наук в 1920 році і за рахунок придбання нової будівлі на набережній Влтави - той, де ти до сих пір знаходять більшість відділів та лекційні зали. Закриття факультету нацистської окупації в 1939 році супроводжувався жорстоким переслідуванням як викладачів, так і студентів. Продуктивні, захоплені років після закінчення Другої світової війни прийшла до насильницького кінця 1948 року з комуністичним державний переворот і наступні сорок років комуністичного режиму. Вимушений від'їзд з десятків видатних педагогів і впровадження марксистсько-ленінських предметів призвело до швидкого скорочення наукових досліджень і викладання. Надії на широке поширення соціальних змін в кінці 1960-х років, так звана "Празька весна", під час якого на факультеті стали запрошувати назад значущих особистостей того часу, такі як філософ Ян Паточка, були розгромлені радянським вторгненням в серпні 1968 року. У січні 1969 року Ян Палах, студент факультету, наклав на себе руки самоспаленням в політичному протесті. Площа, де головне будівля розташована і факультет мистецтв центральної бібліотеки носять його ім'я. Після падіння комуністичного режиму і догляду його послідовників скомпрометованих в 1989 році факультет зарекомендував себе ще раз в якості одного з найпрестижніших вузів в галузі гуманітарних наук, як в Чехії, так і в Центральній Європі.

Наші випускники і колишні співробітники включають в себе:

Церква реформатор і філософ Ян Гус (ок. 1370-1415), чиї думки надихнули Мартіна Лютера математик, логік і філософ Бернард Больцано (1781-1848) лінгвіст Юнгман (1773-1847), один з творців сучасної чеської мови лінгвіст і сходознавець Бедржих Грозний (1879-1952), дешифратор стародавнього хетського мови Засновники та члени впливового Празького лінгвістичного гуртка, такі як Матезиус (1882-1945), Ськалічка (1909-1991), Ян Mukařovský (1891-1975), Богуслав Havránek (1893-1978) і Рене Wellek (1903-1995 ) хімік Гейровского (1890-1967), винахідник методу полярографической і лауреата Нобелівської премії в 1959 році відомі письменники Алоїс Jirásek (1851-1930), Карел Чапек (1890-1938), Ладіслав Фукс (1923-1994), Шкворецкій (1924-2012) і Міхал Айваз (1949) політики Мілан Рестіслев Стефаника (1880-1919), Масарик (1850-1937) і Едвард Бенеш (1884-1948), останні два стали чехословацьких президентів соціолог і політик Аліса Масарика (1879-1966), засновник соціальної освіти в Чехословаччині мистецтвознавець і археолог Růžena Vacková (1901-1982) Ян Паточка (1907-1977), один з найбільш важливих центрально-європейських філософів ХХ століття, учень Мартіна Хайдеггера, Едмунда Гуссерля і Ойген Фінк Ян Палах (1948-1969), студент, приреченим на заклання себе в знак протесту проти радянського вторгнення в 1968 році психолог Зденек Matějček (1922-2004), автор новаторськими досліджень в дитячій психології

Розташування

Прага

Address
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

Прага, Прага, Чеська Республіка

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія