Charles University Protestant Theological Faculty

Введення

Прочитайте офіційний опис

The Протестантський теологічний факультет (Спочатку відомий як Гусу Чехословацька протестантська теологічний факультет) Була заснована в Празі 28 квітня 1919 року. До Першої світової війни, там було багато обмежень на протестантів в чеських землях (які були частиною католицької Австрії в той час) і кандидати на міністерство повинно було їхати до Відня, щоб вчитися. Зі створенням нового чехословацької держави після війни прийшли повну свободу віросповідання.

Реформатів і лютеранські протестанти об'єдналися в Євангелічної церкви чеських братів, і один з його перших дій було створення факультету протестантської теології, щоб навчати своїх студентів богослов'я і з інших церков. У перший рік свого існування факультету було 14 студентів, але це незабаром виріс до 78 в 1923 році і 160 в 1929 році. Жінки почали вивчати на факультеті в 1922 році; їх число значно зросло після того, як Синод Євангелічної церкви чеських братів вирішили висвячувати жінок в міністерство в 1953 році. Під час німецької окупації факультет був закритий, поряд з більшістю інших вищих навчальних закладів, але вона відновила свою діяльність, коли Друга світова війна закінчилася. У 1949-50 було 230 студентів.

У 1950 році державний комуніст вирішив, що факультет має бути розділений на дві школи: ЖКП Богословського факультету для студентів з Чехословацької гуситской церкви, і Коменський протестантського Богословського факультету для студентів з Євангельської церкви чеських братів і менших церков. Під комуністів Коменського факультет зазнав багато труднощів і кількість студентів скоротилася до рівня нижче 100. Протягом більшої частини 1950-х і 1960-х років Дін був провідним чеський протестантський теолог Йозеф Lukl Hromádka. Після падіння комуністичного режиму в 1989 році, нові можливості відкрилися для Коменського факультету. Був величезний зростання числа студентів. У 1990 році Коменський факультет був включений в Карлова університету і перейменований в протестантський богословський факультет. У 1995 році він переїхав до більшого приміщення на його нинішньому місці. У 2007-2008 роках на факультеті було близько 500 студентів і близько 25 викладачів.

Факультет Печатки і його символ

Подумайте - Закон - Кажуть: Богослов'я як сіль

Деякі роздуми про герб факультету Павло Філіпі Коли Прага протестантська теологічний факультет був створений в 1919 році, її засновники зіткнулися з однією невеликою завданням, на додаток до багатьох більших з них: як представити символічно традиції вони будують далі і мети вони прагнуть. Тому вони розробили нову емблему, яка до сих пір використовується як друк факультету.

Як його символіка слід розуміти?

У центрі кругової дизайн ми бачимо чашу. Це символізує досить чітко зв'язок зі спадщиною чеської реформації, особливо з гуситской Реформації, яка реінтродуцірован прийом чашею на дилетантів на урочистостях з нагоди Вечері Господньої. У 1417 році весь богословський факультет Празького університету закликав до спілкування під обома видами, приймаючи сторону революції і, таким чином, ризикуючи своїм існуванням: протягом року Рада Констанс відкликав ліцензію викладати. При виборі цього символу, новий факультет показав, що воно було скоєно в потир (з усіма це може спричинити за собою) так само, як гуситів було, і що він відкинув будь-які клерикалізму, в тому числі богословського клерикалізму.

У верхній половині раунду дизайну ми можемо прочитати латинські слова: SAPERE, Agere, LOQUI, що означає англійською мовою: думати, діяти, говорити. Історичне походження цього девізу сходить до Яна Амоса Коменського (Коменський), останній єпископ старого єдності Братів. Вибір цих термінів і тим, як вони пов'язані один з одним можуть бути зрозумілі без будь-яких подальших пояснень. Богослов'я новий факультет хоче вдосконалюватися повинен бути науковим, вимагаючи суворої інтелектуальної дисципліни; він повинен бути практичним, що веде до дії; і, нарешті, вона повинна бути заснована на діалозі, відкидаючи всі інші засоби введення всієї істини, крім Слова. Порядок, в якому поміщені терміни, можливо, дивно, з "говорити" на третьому місці, утворюючи кульмінаційний девізом. Але це здивування зникає, коли ми пам'ятаємо величезне значення Чеської Реформації додається до свободи слова Божого. Вільно проголошувати звільняє Слово в себе "вільніше дій" (Actus liberimus OMNIUM) і здатний звільнити християнство від свого вавилонського полону. Знову і знову, навіть у часи найбільшого гноблення, чеські християни-протестанти пережили той факт, що "Слово Боже НЕ прикутий» (2 Тим. 2: 9), і що, навпаки, створює простір для свободи слова навколо себе. Виходячи з цього досвіду і традиції, засновники факультету заявили про готовність створити факультет в якості притулку свободи слова, корениться в свободу слова Божого.

У центральній частині герба, ліворуч і праворуч від чаші, є головоломкою у вигляді двох посилань на Писання - Левіт 2:13 і Марка 9:49. В обох уривках слово «сіль» (лат сал) повинен бути знайдений. Зв'язок між девізом і цитати з Писання стає ясно, коли ми розуміємо, що початкові букви трьох слів в девізі (Sapere, Agere, Loqui) разом утворюють латинське слово SAL.

Але те, що є богослов'я і богословський факультет, щоб зробити з сіллю? Що привело наші попередники, які вибрали дизайн емблеми, щоб вибрати ці два уривки з числа багатьох місць в Біблії, де згадується сіль? Сьогодні ми можемо тільки здогадуватися, на екзегезі вони мали на увазі. Однак ми можемо з достатнім ступенем впевненості, що версія цитати з Марка, що вони мали перед ними був один, який не може бути, підтверджується оригінальними рукописами, але часто зустрічається в реформатської перекладах Біблії. Згідно з цією версією, слова Ісуса були: "Кожна жертва сіллю сіллю." Ми вражені тим фактом, що в обох уривках слово «сіль» тісно пов'язана з концепцією жертовного. Левіт 2:13 велить: "Ви повинні сезон всі ваші зерна пропозицій з сіллю. Не залишайте без солі завіту Бога твого з ваших пропозицій зерна. Додайте сіль на всі ваші пропозиції. "Богослов'я в якості посилання жертвувати? Можливо, засновники факультету хочуть підкреслити, що факультет має продовжувати спрямовувати свою увагу на суть християнського послання - жертву Христа на хресті? Може бути. Але, можливо, вони мали на увазі щось інше, коли вони проектували емблему. Для обох котирувань сіль згадується в якості додаткового інгредієнта, який розчиняється і диспергированного в жертвопринесенні. І це саморозпуск і само-розсіювання є однією з основних функцій богослов'я. Зателефонувавши під сумнів свої власні інстинкти самозбереження він робить весь його мислення, діючи і кажучи на службу як християнських, так і цивільних громад, попереджає і захищає їх від корупції егоїзму, і закликає їх служити безкорисливо тих, хто вважаються найменшого значення в цьому світі. Таким чином, богослов'я може внести свій вклад в забезпечення того, щоб людська сім'я не втрачає розмірність самозречення і добровільна відмова, без якого ні життя, ні людської гідності мирного співіснування можливі.

Розташування

Прага

Address
Protestant Theological Faculty
Charles University in Prague

Černá 9,
P.O.Box 529
CZ-115 55 Praha 1
Czech Republic

Прага, Прага, Чеська Республіка

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія