Charles University Faculty of Arts

Charles University Faculty of Arts

Charles University Faculty of Arts

Введення

«З самого початку мого навчання я взяв за мій принцип, що кожного разу, коли я знаходжу більш правильну думку, я негайно відмовляюся від своєї власної, менш правильної думки, і з радістю приймаю думку, яка є більш виправданою, знаючи, що все, що ми знаємо, це просто нескінченно малий фрагмент того, чого ми не знаємо».

Ян Гус, філософ і церковний реформатор, випускник факультету мистецтв

Факультет мистецтв Карлового університету наразі є одним із найбільших і найважливіших дослідницьких і освітніх закладів у галузі мистецтва та гуманітарних наук у Центральній Європі. Факультет був заснований у 1348 році чеським королем, а пізніше імператором Священної Римської імперії Карлом IV, який заснував його як один із чотирьох факультетів Празького університету, пізніше названого на його честь Карловим університетом – найстарішим університетом у Центральній Європі на схід від Франції та на північ від Альпи. З тих пір, як він був інтелектуальним центром чеських земель: випускники факультету, їхні справи та ідеї формували чеське суспільство та культуру, і у вирішальні моменти чеської історії, факультет мистецтв завжди був на місці. саме серце подій.

Ви знали, що…

… відділ єгипетських досліджень працював у Єгипті протягом останніх п’ятдесяти років і зробив значні відкриття? Відкриття гробниці невідомої єгипетської цариці в Абусірі восени 2014 року було визнано однією з 10 найбільших археологічних знахідок 2014 року.

… у 2014 році професор Томаш Галік був нагороджений престижною премією Темплтона, яка присуджується людям, які «зробили винятковий внесок у утвердження духовного виміру життя»?

… Професор Мартін Гільський переклав повний збір творів Вільяма Шекспіра чеською мовою?

історія

Факультет мистецтв був заснований як один із чотирьох оригінальних факультетів Карлового університету – найстарішого вищого навчального закладу в Центральній Європі – виданням Статуту заснування 7 квітня 1348 року. Карл IV, здійснюючи свою державно-династичну політику, прагнув заснувати Богемське королівство як центр Священної Римської імперії. Його план полягав у тому, щоб зосередити науковців з країни та з-за кордону в Празі, яка стала його містом проживання, і таким чином зміцнити базу своєї влади. У догуситські часи дві третини всіх студентів університету були студентами мистецького факультету, де вони здобули знання, необхідні для навчання на трьох інших факультетах (богослов’я, медицина, право). Одним із привілеїв, якими користувався факультет, було право присуджувати магістерські та докторські ступені, які давали право їх носіям викладати в будь-якому європейському університеті.

Протягом двох століть після гуситських війн факультет вільних мистецтв був серцем усього університету. З XVII століття він називався філософським факультетом. Від початку до середини дев'ятнадцятого століття він служив факультетом, програма якого була розроблена для надання підготовчої вищої освіти для майбутніх студентів інших факультетів. З вісімнадцятого століття кількість навчальних дисциплін почала збільшуватися: окрім філософії, можна було вивчати естетику, математику, астрономію, природничі науки, техніку, економіку, освіту та історію. У дев'ятнадцятому столітті, окрім сходознавства, археології та релігієзнавства, значний розвиток відбувся в царині філології, і були введені ступені чеською, італійською, французькою, англійською та івритом. Після реформ 1849–1850 рр. факультет був звільнений від пропедевтичної функції і став рівноправним з іншими факультетами. У 1897 році жінкам було дозволено навчатися на філософському факультеті.

Факультет зберіг своє значення в чеських землях навіть після поділу Празького університету на чеську та німецьку частини в 1882 році. Під час так званої Першої Чехословацької республіки (1918–1938) життя університету було сформовано особливо відділенням факультету природничих наук у 1920 році та придбанням нової будівлі на набережній Влтави – тієї, де ви все ще знаходимо більшість кафедр і аудиторій. Закриття факультету нацистською окупацією в 1939 році супроводжувалося жорстоким переслідуванням як викладачів, так і студентів. Продуктивні, повні ентузіазму роки після закінчення Другої світової війни закінчилися насильницьким кінцем у 1948 році з комуністичним переворотом і наступними сорока роками комуністичного режиму. Вимушений відхід десятків видатних педагогів, запровадження марксистсько-ленінських предметів призвели до швидкого занепаду науково-педагогічної діяльності. Надії на широкі соціальні зміни наприкінці 1960-х років, так звана «Празька весна», під час якої факультет почав запрошувати значних особистостей того часу, таких як філософ Ян Паточка, були розбиті радянським вторгненням у серпні 1968 року. У січні 1969 року Ян Палах, студент факультету, покінчив життя самогубством шляхом самоспалення на знак політичного протесту. Його іменем названа площа, де розташований головний корпус і центральна бібліотека факультету мистецтв. Після падіння комуністичного режиму та відходу його скомпрометованих послідовників у 1989 році факультет знову став одним із найпрестижніших гуманітарних закладів як у Чеській Республіці, так і в Центральній Європі.

Особливості кампусу

  Стипендії та фінансування

  Розташування

  • Prague

   Faculty of Arts Charles University in Prague Jan Palach Square 2 116 38 Prague 1, , Prague

  Запитання