Charles University Faculty of Arts

Charles University Faculty of Arts

Charles University Faculty of Arts

Введення

«З початку навчання я вважав своїм принципом, що коли я знайду більш правильну думку, я негайно відмовлюся від власної, менш правильної думки і з радістю прийму думку, яка є більш виправданою, знаючи, що все, що ми знаємо, - це просто нескінченно малий фрагмент того, чого ми не знаємо ».

Ян Гус, філософ та реформатор церкви, випускник факультету мистецтв

Факультет мистецтв Карлового університету в даний час є одним з найбільших і найважливіших науково -освітніх установ у галузі мистецтв та гуманітарних наук Центральної Європи. Факультет був заснований у 1348 році чеським королем, а згодом імператором Священної Римської імперії Карлом IV, який заснував його як один із чотирьох факультетів Празького університету, пізніше названого на його честь - Карлового університету - найстарішого університету Центральної Європи на схід від Франції та на північ від Альпи. Відтоді він був інтелектуальним центром Чехії: випускники факультету, їх вчинки та ідеї формували чеське суспільство та культуру, а у вирішальні моменти історії Чехії факультет мистецтв завжди був саме серце подій.

Ви знали, що…

... Департамент єгипетських досліджень працює в Єгипті останні п'ятдесят років і зробив значні відкриття? Їх відкриття могили невідомої єгипетської цариці в Абусірі восени 2014 року було визнано однією з 10 найбільших археологічних знахідок 2014 року.

... у 2014 році професору Томашу Галіку було вручено престижну премію Темплтона, яка вручається людям, які “зробили винятковий внесок у утвердження духовного виміру життя”?

... Професор Мартін Хільський переклав цілі твори Вільяма Шекспіра чеською мовою?

Історія

Факультет мистецтв був заснований як один із чотирьох оригінальних факультетів Карлового університету - найстарішого вищого навчального закладу в Центральній Європі - шляхом випуску Статуту про заснування 7 квітня 1348 р. Карл IV, здійснюючи свою державну та династичну політику, прагнув заснувати Королівство Богемія як центр Священної Римської імперії. Його план полягав у тому, щоб зосередити вчених з дому та за кордоном у Празі, яка стала його житловим містом, і таким чином зміцнити базу його влади. У догуситські часи дві третини всіх студентів університету були студентами художнього факультету, де вони здобули знання, необхідні для навчання на інших трьох факультетах (теології, медицини, права). Одним із привілеїв, якими користується факультет, було право присвоювати магістерські та докторські ступені, які давали право їх носіям викладати у будь -якому європейському університеті.

Протягом двох століть після гуситських воєн факультет вільних мистецтв був серцем усього університету. З XVII століття він називався філософським факультетом. З початку і до середини дев'ятнадцятого століття він служив факультетом, програма якого була розроблена для забезпечення підготовчої вищої освіти для майбутніх студентів інших факультетів. З вісімнадцятого століття число навчальних дисциплін почало збільшуватися: крім філософії, можна було вивчати естетику, математику, астрономію, природничі науки, техніку, економіку, освіту та історію. У дев'ятнадцятому столітті, окрім східних досліджень, археології та релігієзнавства, відбулися значні зміни у сфері філології та були введені дипломи чеською, італійською, французькою, англійською та івритом. Після реформ 1849–1850 рр. Факультет був звільнений від своєї пропедевтичної функції і набув рівних з іншими факультетами. У 1897 році жінкам було дозволено навчатися на філософському факультеті.

Факультет зберігав своє значення в Чехії навіть після поділу Празького університету на чеську та німецьку частини у 1882 р. Під час так званої Першої Чехословацької Республіки (1918–1938 рр.) Життя університету особливо сформувалося внаслідок відокремлення природничого факультету в 1920 році та придбання нової будівлі на набережній Влтави - тієї, де ви досі знайдете більшість кафедр та лекційних залів. Закриття факультету нацистською окупацією у 1939 році супроводжувалося жорстокими переслідуваннями як викладачів, так і студентів. Плідні, з ентузіазмом роки після закінчення Другої світової війни закінчилися насильницьким завершенням у 1948 році комуністичним державним переворотом та наступними сорока роками комуністичного режиму. Вимушений виїзд десятків видатних вчителів та впровадження марксистсько-ленінських предметів призвели до стрімкого занепаду досліджень та викладання. Надії на широкомасштабні суспільні зміни в КІНЦІ 1960-х рр., Так звану «Празьку весну», під час якої факультет почав запрошувати назад значущих особистостей того часу, таких як філософ Ян Паточка, були зруйновані вторгненням СРСР у серпні 1968 року. У січні 1969 р. Студент факультету Ян Палах покінчив життя самогубством, підпаливши себе на політичному протесті. Його ім'я носить площа, де знаходиться головна будівля та центральна бібліотека факультету мистецтв. Після падіння комуністичного режиму та відходу його скомпрометованих послідовників у 1989 році факультет знову зарекомендував себе як один із найпрестижніших гуманітарних інститутів як у Чехії, так і в Центральній Європі.

Розташування

  • Faculty of Arts Charles University in Prague Jan Palach Square 2 116 38 Prague 1, , Prague

Запитання