Charles University Faculty of Arts
Введення
«З самого початку мого навчання я взяв за мій принцип, що кожного разу, коли я знаходжу більш правильну думку, я негайно відмовляюся від своєї власної, менш правильної думки, і з радістю приймаю думку, яка є більш виправданою, знаючи, що все, що ми знаємо, це просто нескінченно малий фрагмент того, чого ми не знаємо».
Ян Гус, філософ і церковний реформатор, випускник факультету мистецтв
Факультет мистецтв Карлового університету наразі є одним із найбільших і найважливіших дослідницьких і освітніх закладів у галузі мистецтва та гуманітарних наук у Центральній Європі. Факультет був заснований у 1348 році чеським королем, а пізніше імператором Священної Римської імперії Карлом IV, який заснував його як один із чотирьох факультетів Празького університету, пізніше названого на його честь Карловим університетом – найстарішим університетом у Центральній Європі на схід від Франції та на північ від Альпи. З тих пір, як він був інтелектуальним центром чеських земель: випускники факультету, їхні справи та ідеї формували чеське суспільство та культуру, і у вирішальні моменти чеської історії, факультет мистецтв завжди був на місці. саме серце подій.
Ви знали, що…
… відділ єгипетських досліджень працював у Єгипті протягом останніх п’ятдесяти років і зробив значні відкриття? Відкриття гробниці невідомої єгипетської цариці в Абусірі восени 2014 року було визнано однією з 10 найбільших археологічних знахідок 2014 року.
… у 2014 році професор Томаш Галік був нагороджений престижною премією Темплтона, яка присуджується людям, які «зробили винятковий внесок у утвердження духовного виміру життя»?
… Професор Мартін Гільський переклав повний збір творів Вільяма Шекспіра чеською мовою?
історія
Факультет мистецтв був заснований як один із чотирьох оригінальних факультетів Карлового університету – найстарішого вищого навчального закладу в Центральній Європі – виданням Статуту заснування 7 квітня 1348 року. Карл IV, здійснюючи свою державно-династичну політику, прагнув заснувати Богемське королівство як центр Священної Римської імперії. Його план полягав у тому, щоб зосередити науковців з країни та з-за кордону в Празі, яка стала його містом проживання, і таким чином зміцнити базу своєї влади. У догуситські часи дві третини всіх студентів університету були студентами мистецького факультету, де вони здобули знання, необхідні для навчання на трьох інших факультетах (богослов’я, медицина, право). Одним із привілеїв, якими користувався факультет, було право присуджувати магістерські та докторські ступені, які давали право їх носіям викладати в будь-якому європейському університеті.
Протягом двох століть після гуситських війн факультет вільних мистецтв був серцем усього університету. З XVII століття він називався філософським факультетом. Від початку до середини дев'ятнадцятого століття він служив факультетом, програма якого була розроблена для надання підготовчої вищої освіти для майбутніх студентів інших факультетів. З вісімнадцятого століття кількість навчальних дисциплін почала збільшуватися: окрім філософії, можна було вивчати естетику, математику, астрономію, природничі науки, техніку, економіку, освіту та історію. У дев'ятнадцятому столітті, окрім сходознавства, археології та релігієзнавства, значний розвиток відбувся в царині філології, і були введені ступені чеською, італійською, французькою, англійською та івритом. Після реформ 1849–1850 рр. факультет був звільнений від пропедевтичної функції і став рівноправним з іншими факультетами. У 1897 році жінкам було дозволено навчатися на філософському факультеті.
Факультет зберіг своє значення в чеських землях навіть після поділу Празького університету на чеську та німецьку частини в 1882 році. Під час так званої Першої Чехословацької республіки (1918–1938) життя університету було сформовано особливо відділенням факультету природничих наук у 1920 році та придбанням нової будівлі на набережній Влтави – тієї, де ви все ще знаходимо більшість кафедр і аудиторій. Закриття факультету нацистською окупацією в 1939 році супроводжувалося жорстоким переслідуванням як викладачів, так і студентів. Продуктивні, повні ентузіазму роки після закінчення Другої світової війни закінчилися насильницьким кінцем у 1948 році з комуністичним переворотом і наступними сорока роками комуністичного режиму. Вимушений відхід десятків видатних педагогів, запровадження марксистсько-ленінських предметів призвели до швидкого занепаду науково-педагогічної діяльності. Надії на широкі соціальні зміни наприкінці 1960-х років, так звана «Празька весна», під час якої факультет почав запрошувати значних особистостей того часу, таких як філософ Ян Паточка, були розбиті радянським вторгненням у серпні 1968 року. У січні 1969 року Ян Палах, студент факультету, покінчив життя самогубством шляхом самоспалення на знак політичного протесту. Його іменем названа площа, де розташований головний корпус і центральна бібліотека факультету мистецтв. Після падіння комуністичного режиму та відходу його скомпрометованих послідовників у 1989 році факультет знову став одним із найпрестижніших гуманітарних закладів як у Чеській Республіці, так і в Центральній Європі.
Особливості кампусу
Галерея
Прийом
Навчання на факультеті мистецтв
Відповідно до Болонської системи , факультет мистецтв наразі пропонує ступінь бакалавра (3 роки, BA), ступінь магістра (2 роки, MA) та докторський ступінь (3-8 років, Ph.D.). Ці ступені визнані та поважаються на міжнародному рівні, оскільки Карлів університет входить до 2% найкращих університетів світу.
Окремі типи освітніх програм призначені для:
- претенденти на програму бакалавра, які закінчили вищу середню освіту та отримали остаточний атестат про середню освіту – maturita ;
- претенденти на наступну дворічну магістерську програму, які отримали ступінь бакалавра, а також
- претенденти на програми PhD, які отримали ступінь магістра.
Якщо необхідний рівень освіти було досягнуто не в Чеській чи Словацькій Республіках, заявники, якщо їх прийнято, повинні подати документ, що підтверджує еквівалентність їхніх сертифікатів ( нострифікація ); без такого підтвердження заявник не може бути зарахований.
Деякі програми доступні як для одного предмета, так і для поєднання з другим предметом, а інші можна вивчати лише в комплексі.
Для більшості програм бакалавра та магістра викладання предметів та складання іспитів ведеться чеською мовою. Тим не менш, дедалі більше кафедр пропонують курси англійською та іншими основними мовами (для деяких це було правилом протягом багатьох років), а для докторських програм, залежно від предмета, знання чеської може не бути обов’язковою умовою.
Інститут мовних і підготовчих досліджень та Інститут чехознавства пропонують великий вибір курсів чеської мови .
Applying
День відкритих дверей проводиться в головному корпусі факультету щороку в січні, як правило, у другу суботу місяця, надаючи абітурієнтам можливість почути більш детальну інформацію від представників окремих предметних напрямів як щодо вимог до вступних іспитів, так і щодо самих курсів. і варіанти кар'єри випускника. Розклад Дня відкритих дверей оголошується не пізніше грудня попереднього року.
Кінцевий термін подання заявок зазвичай становить 28 лютого для бакалаврату, 31 березня для наступних дворічних магістерських програм і програм докторського ступеня. Заявки подаються в електронному вигляді за допомогою системи он-лайн заяв Університету . За подання заявки стягується адміністративний збір, який не підлягає відшкодуванню; до заяви завжди додається квитанція про оплату. За винятком запитів на відмову від частини вступного іспиту або всього іспиту або запитів на зміну вступного іспиту через особливі потреби заявника (в обох випадках має бути доведена вагома причина та підтверджена відповідними документів), до заяв на навчання за програмами бакалавра та магістра не додається інший документ. Заявки на програми докторського ступеня повинні містити додане резюме, проект дисертації, включаючи бібліографію та професійне резюме (видавнича та дослідницька діяльність тощо).
Admission
Вступні іспити проводяться протягом травня та червня; кожен вступник отримає запрошення не пізніше ніж за 28 днів до дати іспиту. Вступний іспит може бути однотурним (письмовим або усним) або двома турами (письмовим та усним); вступний іспит до докторантури складається лише з одного туру – усного. Рішення про прийняття або неприйняття надходить заявникам особисто поштою, як правило, до кінця липня. Інформація про порядок вступу (дати і результати іспитів) також доступна в Інтернеті.
Разом із рішенням про прийом прийняті заявники отримають інформацію про зарахування.
Заява про перегляд рішення про відмову в зарахуванні може бути подана у разі, якщо вступника не прийнято. Процедура перегляду перевіряє, чи рішення декана було видано відповідно до відповідних правил; декан або ректор може змінити рішення лише у разі, якщо воно було винесено з порушенням правил і термінів, але не у випадку, коли на курс зараховується недостатня кількість вступників.
Вимоги до вступу визначаються для кожного навчального року та є доступними для громадськості; вимоги визначають спосіб подання заяв, адміністративні збори, умови, які повинні бути виконані для прийняття, галузі навчання, відкриті в конкретному році, а також зміст і форму вступних іспитів. Вимоги можуть бути додатково конкретизовані положеннями, оголошеними деканом (організація та проведення вступного іспиту, умови, що дозволяють абітурієнтам ознайомитися з оціненими тестами тощо).
Якщо вам потрібна додаткова інформація щодо процедур вступу на бакалаврські, магістерські та докторські програми та предмети, не соромтеся звертатися до відповідної приймальної комісії або складової частини факультету, яка проводить курси з відповідної дисципліни .
Enrollment
Абітурієнти, прийняті на курси, мають право зарахуватися в обумовлені терміни; зарахування відбувається протягом вересня місяця. Студенти отримують навчальний паспорт («індекс»), який є підтвердженням атестацій, отриманих під час навчання; ще одним важливим документом є студентський квиток. Після зарахування студент реєструється в електронному вигляді на початку кожного семестру для окремих предметів (див. Інформаційну систему CU). Наприкінці кожного етапу курсу (року навчання) виконання навчальних зобов'язань (кредитних балів) перевіряється кабінетом бакалаврату, аспірантури та докторантури; зарахування на другий і подальші курси також можна здійснити в електронному вигляді.
Навчання в межах окремих предметних напрямів бакалавра та магістра здійснюється також за навчальними планами , в яких визначено обов’язкові та обов’язкові виборні предмети для відповідного навчального плану; зазвичай виборні предмети становлять 10% навчального плану. Навчальний план розподіляє навчальний час для окремих предметів у навчальному плані (обсяг, присвячений предмету протягом курсу навчання), атестацію/и та кількість кредитів, що надаються за успішне відвідування предмету; він також може передбачати взаємні вимоги, спільні вимоги та несумісність окремих предметів, включених до навчального плану. У випадку, коли студент вивчає дві предметні галузі (дві спеціальності), студент виконує два навчальні плани (по одному для кожного напряму); кількість кредитів розподіляється порівну між двома полями.
Рекомендований навчальний план конкретної галузі навчання передбачає найкраще проходження курсу, що дозволяє студенту завершити свій курс протягом стандартного часу навчання
Кожного семестру затверджується розклад навчальних занять відповідно до рекомендованого навчального плану та розміщується не пізніш як за два тижні до початку семестру на відповідних веб-сторінках окремих структурних підрозділів факультету, які викладають відповідну дисципліну; він також доступний зараз в інформаційній системі.
Студенти, які навчаються за комбінованою формою навчання, мають такі ж права та обов'язки, як і студенти денної форми навчання. Для них діє однаковий навчальний план, за винятком фізичного виховання (на програмі бакалавра). Більшість факультетів та інститутів комбінованої форми навчання на початку навчального року проводять інформаційні зустрічі, на яких студентів інформують про вимоги, організацію та фактичний спосіб виконання комбінованої форми навчання.
Навчання за програмами докторантури регулюється індивідуальними навчальними планами під керівництвом наукового керівника. Окрім переліку конкретних навчальних обов’язків окремого студента, індивідуальний навчальний план також передбачає точні дати, до яких вони повинні бути виконані; зазвичай немає регулярного розкладу уроків, за винятком докторських семінарів. Курс навчання контролюється та оцінюється на безперервній основі радою предметної області; періодичне оцінювання відбувається раз на рік, у вересні.
The Academic Year
Навчальний рік ділиться на два семестри, зимовий і літній, після яких іде п'ятитижневий екзаменаційний період; Липень і серпень – це вихідні місяці, а екзаменаційний період триває у вересні. Крім суцільних атестацій, екзаменаційним періодом є час випускних «Державних» іспитів.
Інформаційна система (ІС)
Інформаційна система (ІС) є невід'ємною частиною навчання факультету. Електронна реєстрація предметів в Інформаційній системі навчання (SIS) є обов'язковою для всіх студентів, які навчаються з 2003/2004 року на бакалаврат, магістратуру та докторантуру, включаючи іноземних студентів, які навчаються за програмами обміну; студенти використовують Інформаційну систему для запису на атестацію; студенти, які навчаються в 2006/2007 навчальному році і пізніше використовують SIS для реєстрації на всі наступні навчальні роки, за винятком першого курсу.
Graduation
Після закінчення навчання студенти, які закінчили навчання за своїм фахом у звичайній формі, отримують диплом і додаток до диплома, що містить інформацію про закінчену освітню програму та напрям підготовки, включаючи витяги з усіх предметів, які студент вивчав.
Scholarships
Внутрішні студенти, чий час навчання не перевищував стандартний час, виділений для програми отримання ступеня більше ніж на один рік, можуть отримувати під час навчання наступні види стипендій :
- Стипендія за відмінні результати навчання;
- Цільова стипендія: (i) за видатні досягнення в галузі науки, досліджень, розробок, спорту, мистецтва чи інших творчих досягнень, (ii) у разі надзвичайних особистих обставин, (iii) для підтримки навчання за кордоном або дозволу на виробничу практику на територія ЧР, або (iv) у разі винятково поважної причини;
- PhD стипендія призначається автоматично всім докторантам денної форми навчання на термін не більше 3 років; виплачується щомісяця;
- Допомога на проживання;
- Підтримка студентів.
Цільова стипендія має бути затверджена деканом на основі угоди, досягнутої стипендією факультету. Допомога на проживання та підтримку студента призначається ректором на основі оцінки соціальних обставин студента, який подає заяву.
Церемонії вручення дипломів і випускників
Традиція нематрикулації та випускних церемоній є одним із багатовікових ритуалів переходу, яких дотримується Карловий університет. Імматрикул — це урочиста подія, під час якої студента вносять до реєстру факультету («нематрикул») під час складання присяги щодо дотримання навчальних обов’язків та етичних зобов’язань перед школою, її правилами та рішеннями її вчених. Матрикулації зазвичай відбуваються в жовтні і призначені лише для студентів.
Випускний — урочисте прощання випускників, які успішно закінчили навчання; випускники складають академічну присягу латинською мовою та отримують диплом, що дає право користуватися відповідною академічною мовою; диплом вручає декан або один із заступників декана. На відміну від імматрікуляції, випускні церемонії відвідують родина та друзі та відбуваються тричі на рік (після дат випускних іспитів); Церемонії аспірантури відбуваються двічі на рік, у березні та жовтні.
Обидві церемонії зазвичай проводяться у Великій аулі Каролінуму (за винятком випусків бакалаврів, які відбуваються в аулі факультету математики та фізики на Малостранській площі [Malostranské náměstí]); університетські та факультетські знаки — булава й орден — і церемоніальні мантії носять присутні вчені.