We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Charles University Faculty of Education

Charles University Faculty of Education

Charles University Faculty of Education

Введення

Педагогічний факультет - один із сімнадцяти факультетів, об’єднаних під егідою Карлового університету в Празі. Його основна мета - підготовка вчителів та іншого педагогічного персоналу для всіх типів шкіл та шкільних систем на різних рівнях навчання (бакалаври та магістри) та формах навчання. Хоча п’ять інших факультетів Карлового університету також мають офіційну кваліфікацію для підготовки викладачів, освітнім факультетом, що робить його унікальним, є масштаб і складність його освітньої спрямованості. Факультет забезпечує університетську підготовку та підвищення кваліфікації вчителів у таких галузях: гуманітарні, суспільні науки, мистецька освіта, фізична культура, математика та природничі науки.

В даний час факультет навчає приблизно 4200 студентів як на бакалаврських, так і на магістерських програмах, а також майже 10 000 студентів, які навчаються у широкому діапазоні комбінованих форм навчальних програм, переважно як частина професійного розвитку вчителів.

Факультет також відкритий для студентів, які платять за навчання, які можуть зарахуватись до програм, які вивчаються англійською мовою. Факультет бере участь у міжнародній програмі Erasmus Mundus, спрямованій на полегшення мобільності студентів та вчителів.

Навчальні програми бакалавра та магістра

У 2006 році факультет прийняв кредитну систему ECTS, яка визнана у всіх країнах ЄС, що дозволяє полегшити мобільність студентів у межах ЄС.

Студент педагогічного факультету зазвичай вивчає поєднання двох предметів.

Програми навчання бакалавра

3-річна програма навчання бакалавра спрямована на те, щоб дати студентам значні знання з двох обраних предметів, проте вона не є ступенем викладання-випускники бакалавра не мають офіційної кваліфікації для викладання. Ось чому структура обов'язкових та факультативних курсів, що пропонуються в рамках програми, розроблена таким чином, щоб формувати професійний досвід у вибраних предметах, а не освітні навички та компетентності студентів. Отже, програма бакалаврату включає лише кілька курсів педагогічних та психологічних дисциплін. Однак навчальна програма також включає обов’язкову мотиваційну практику навчання, яка має допомогти студентам вирішити, чи хочуть вони продовжити подальше навчання MA, щоб отримати диплом викладача.

Магістерські навчальні програми

Випускники 2-річної програми подальшої магістерської програми отримають значний досвід у професійній сфері, що охоплюється двома основними предметами за їх вибором, і на додаток до цього вони також розвинуть свої педагогічні, психологічні та дидактичні компетентності, має вирішальне значення для будь -якої професії вчителя. Таким чином, окрім обов’язкових та факультативних курсів, які мають на меті зміцнити професійний досвід студентів, навчальна програма МА також включає спеціально розроблені дидактичні курси та повноцінну практику викладання студентів, усі вони об’єднані в органічну та взаємопов’язану систему. Випускник подальшого магістерського навчання має повну кваліфікацію для викладання у вищих початкових та середніх школах.

Історія

Педагогічний факультет Карлового університету в Празі був заснований у листопаді 1946 року на основі одного з перших президентських указів, прийнятих після відновлення незалежної держави Чехословаччини, а також на основі новоприйнятого закону, який прагнув створити навчальних факультетів усіх університетів того часу. Це стало кульмінацією тривалих зусиль щодо забезпечення вищої університетської освіти для вчителів усіх рівнів, як початкових, так і середніх. Педагогічний факультет Карлового університету був офіційно відкритий 15 листопада 1946 р. У празькому Рудольфінумі (Будинок художників), а святковий запуск відвідав президент Чехії, доктор Едвард Бенеш.

Проте шкільна реформа 1953 р. Дозволила ліквідувати всі факультети освіти Чехії. Новостворений навчальний заклад для підготовки вчителів загальних предметів отримав назву Педагогічний університет - Вища школа педагогіки.

Ще одна реформа чеської системи освіти (проведена в 1959 р.) Породила Педагогічні інститути в Празі та Брандиш -над -Лабемом, які були призначені для підготовки вчителів початкових класів, тоді як майбутні вчителі середніх шкіл мали вивчати свої основні предмети на різних університетських факультетах, як і до 1946 р. Чеські педагогічні факультети були відновлені лише у 1964 р. Варто згадати, що вчителі мистецтв, музики та фізичної культури середніх шкіл спочатку навчалися на інших відповідних факультетах Карлового університету, одночасно відвідуючи деякі педагогічні та психологічні курси на педагогічному факультеті.

В середині 1970-х років відбулося об’єднання та об’єднання навчальних мереж учителів початкових та середніх шкіл та продовження відповідного тривалості навчання до 5 років. Це були досить нещасні часи, оскільки багато кафедр було розібрано або приєднано до інших факультетів університету.

За 50 років існування факультету в його рядах викладали ряд заслуговуючих уваги фахівців у різних галузях, таких як Кирило Буда, В. Грабал, Я. Чарват, Отакар Хлуп, Л. Копецький, Я. Плавець, В. Тарді та Ф. Водічка, згадати лише деякі.

Розташування

  • Prague

    Pedagogická fakulta UK v Praze Street: Magdalény Rettigové 4 , 116 39, Prague

    Запитання