Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Введення

Факультет
Вивчення
Дослідження
Міжнародна діяльність
Викладання архітектури в СТУ розпочалося в 1946 році на кафедрі архітектури та будівництва. У 1976 році почав функціонувати незалежний архітектурний факультет.

В нашому університеті навчаються на всіх етапах і формах навчання близько 17 000 місцевих та іноземних студентів у коледжах та інститутах, що знаходяться у Братиславі та Трнаві.


STU - це університет, орієнтований на дослідження. За час свого існування він суттєво сприяв розробці, розповсюдженню та використанню наукових знань.


Міжнародне співробітництво є важливою сферою, заснованою на інтерактивному контакті з освітніми, а також науково-дослідними установами країн усього світу. Він орієнтований на спільні проекти в рамках ЄС.

Викладання архітектури в Університеті розпочалося в 1946 році, завдяки чому архітектурний факультет (ФА) став найновішим доповненням до факультету Словацького технологічного університету (СТУ). У той час кафедра архітектури та будівельної інженерії була створена як частина Інженерно-будівельної галузі Словацької політехніки (SVŠT), яка сьогодні називається будівельним факультетом. У наступні сімдесят років факультет перетворився на життєво важливий та конкурентоспроможний заклад і щороку обслуговує понад 1000 студентів. Незважаючи на те, що навчальні програми з дизайну перебувають під його дахом вже більше 25 років, у 2020 році Дизайн також дістав офіційну назву навчального закладу. Архітектурний факультет було перейменовано, і станом на вересень 2020 року Факультет архітектури та дизайну почав писати свою нову спільну історію.

На сьогодні факультет архітектури та дизайну СТУ є найбільшим навчальним закладом для архітекторів та дизайнерів у Словацькій Республіці. Професорсько-викладацький склад відображає університетські принципи та встановлює умови для професійної діяльності в країні проживання та в рамках ЄС. У цьому відношенні існує чітка орієнтація на підготовку архітекторів, містобудівників та дизайнерів у творчих рамках. Сучасна дворічна система навчання фокусується на готовності випускника. Підкреслюється обізнаність у предметах мистецтва та теорії, а також у різноманітних технічних та дизайнерських предметах - від містобудування до дизайну інтер'єру.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

133910_21.jpg

Особливості кампусу

Факультет архітектури та дизайну розташований у будівлі, спроектованій Емілем Беллушем, найважливішим словацьким архітектором 20-го століття та засновником школи, на честь якого названа зала «Аула професора Беллуша» (проживає в коледжі). На додаток до таких лекційних аудиторій, студій, комп’ютерних засобів та бібліотеки факультету, яка містить значні професійні книги та журнали (багато з яких є міжнародно визнаними), можуть бути використані для розвитку творчих здібностей та професійних навичок.

Центри підтримки

Сервісні центри та засоби підтримки діяльності факультету архітектури та дизайну Словацького технологічного університету.

Бібліотека

Бібліотека факультету архітектури та дизайну Словацького технологічного університету в Братиславі ( FAD STU ) - це академічна бібліотека з вузькоспеціалізованими фондами, що містять вітчизняну та зарубіжну літературу (книги, сценарії, періодичні видання, словники, дисертації тощо). Бібліотека пропонує своїм користувачам багато переваг - безкоштовний доступ до всіх фондів бібліотеки (включаючи доступ до міжнародних онлайнових повнотекстових баз даних або електронних версій професійних журналів), доступ до найновішої літератури, придбаної за темами навчальних програм на факультеті сучасні бібліотечно-інформаційні служби (онлайновий каталог бібліотек, машини для самоконтролю та копіювання та сканування, безкоштовний доступ до Wi-Fi), зручна робоча зона.

CEDA (Дизайн для всіх)

Центр дизайну для всіх був створений на факультеті архітектури та дизайну Словацького технологічного університету в Братиславі в червні 2007 року. Його місія полягає у створенні цілісного вбудованого середовища, яким можуть користуватися всі люди, незалежно від їх віку, розмір або здатність.

CEDA присвячений принципу універсального дизайну, що дозволяє людям у Словаччині інтегруватись у суспільство, яке враховує людські відмінності та якнайкраще взаємодіяти зі своїм оточенням.

Тіло свідоме лабораторії

BCD Lab – це науково-освітній центр, що спеціалізується на Body Conscious Design, базується на факультеті архітектури та дизайну СТУ в Братиславі. Він забезпечує спеціалізовану підготовку та дослідження в галузі дизайну та архітектури. Цей дослідницький центр об’єднує архітекторів, дизайнерів, викладачів, студентів, дослідників і практиків з різних галузей – дизайну інтер’єру, архітектури, ергономіки, нейроергономіки, соціальних наук і медицини.

BCD Lab — це багатодисциплінарна дослідницька група, яка зосереджена на дизайні тіла, тобто стосунках між людиною та навколишнім середовищем. Наші члени є експертами в області дизайну, архітектури, ергономіки, нейроергономіки, соціальних наук і медицини.

Центр сталої та ефективної архітектури – «Архітектура 2020»

Центр сталої та ефективної архітектури - "Архітектура 2020" (далі A2k20) - це дослідження та підготовка кадрів на факультеті архітектури та дизайну СТУ. Це спеціалізований факультет факультету, який проводить дослідницьку та навчальну діяльність у галузі архітектурного проектування, що відповідає критеріям Директиви про енергетичні характеристики будівель 2010/31 / ЄС для нових споруд після 2020 року, з акцентом на стійкість та повагу до середовище.

A2k20 з'єднує дослідників різних інститутів (а згодом і інших факультетів та установ) у співпраці з iEPD (Інститут пасивних будинків), SKGBC (Словацька рада зеленого будівництва), ArTUR (Архітектура сталого розвитку) та іншими професійними організаціями.

Навчально-дослідний центр у Банській Штявниці

Факультет архітектури та дизайну пропонує також можливості цілеспрямованої роботи в своєму спеціалізованому освітньому та дослідницькому центрі в самому центрі культурної спадщини ЮНЕСКО міста Банська Штявніца. В автентичному історичному будинку (фактично відновленому студентами) факультет може вмістити до 30 студентів і 10 співробітників під час семінарів або спеціалізованих курсів протягом року.

    Розташування

    • Bratislava

      Námestie slobody 19, 81245, Bratislava

    Запитання